Taxe[1]

Як безкоштовно подати електронні річні звіти в МІНДОХОДІВ з далекої країни

В статті ви знайдете сервіс, який допоможе вам подати звіти в Міндоходів  швидко, зручно і безкоштовно з любої точки земної кулі. А також кілька фішок по самоорганізації податкових платежів.  

Як безкоштовно подати «Податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (1 та 2 групи)» та «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». 

В Україні вже другий рік подача звітності відбувається через інтернет. Я працюю по спрощеній системі оподаткування і відношусь до другої групи. В мене кожний рік постає питання подати два звіти:

  • Річний звіт за 2014 рік  (Подається до Міністерства доходів та зборів не пізніше 9 лютого року, наступного за звітним.)
  • Податкова декларація  (Подається в міністерство доходів і зборів  не пізніше 60 календарних днів, які слідують за останнім календарним днем звітного року).

Кожний рік стараюся знайти альтернативу платним сервісам і подати ці звіти безкоштовно.

Чого безкоштовно?

Якщо відверто, то не бачу сенсу платити по 300 -400 грн. сервісам, щоб раз на рік подати два звіти  в податкову. Якби, мова йшла про щоквартальний або щомісячний звіт, то друге питання.
Тому стараюсь знайти альтернативи платним варіантам подачі.

Рік назад (початок 2014 року)

Згадую по сьогоднішній день, як дві бумажки витягнули купу нервів і часу. Поки подав, довелося використовувати дві програми (сервіси). Наше МІНДОХОДІВ розробляє свій кабінет для подачі різної звітності — «Кабінет платника податків» .

Рік назад програма працювала через день і видавала купу помилок. Але все ж таки, податкову декларацію  вдалося подати, як кажуть «з горем пополам».

Але, в Кабінеті ПП подання звіту по єдиному соціальному внеску (ЄСВ  Річний звіт за рік),  було відсутнє. Тому довелося шукати інші програми. Їх можна знайти на сайті сертифікації  і є  підбірка сервісів для подачі електронних звітів.

Тоді знайомий в податковій підказав, що  звіт по ЄСВ можна подати через MEDoc. І дійсно, тоді вдалося відправити, консультуючись в телефонному режимі, з тим самим знайомим. Чесно кажучи, вдруге, я б сам не повторив би всі ті рухи, без інструкції. Занадто все було запутано.

Після подання видихнув з полегшенням і подумав тоді, що краще б заплатив гроші і зберіг свою нервову систему та час. Здоров’я ж важливіше звітів.

Підготовка до наступної подачі.  Ключі

Електронний ключ — це така штука, яка ідентифікує особу, і без нього не можливо подати електронну звітність на сервери міндоходів. На скільки я знаю, його видають в податковій.

Підготовка до подачі звітів у 2015 році почалася вже в травні 2014. Адже планувалася довга подорож в ПД-СХ Азію і цей процес потрібно було  передбачити, щоб без проблем під час мандрівки розрулити всі питання зі звітами. Тому заздалегідь почав робити ключі.

Чомусь перші ключі дали тільки на рік.
От логіка, правда? Зробили онлайн подачу електронних звітів, щоб менше в податкову бігати, так тепер потрібно за ключами бігати два рази в рік (один раз пишемо заяву, а другий раз прибігаємо за диском з ключами).

Отже, в травні подбав за ключі, домовився щоб вислали на почту, щоб лишній раз не їздити за ними і якось все забулося, поки не наступив новий рік і почали піджимати терміни подачі електронних звітів.

 В 2014 році ключі вже виробили на два роки. Хоч якийсь прогрес!)

В 2015

Відверто кажучи, після першого негативного досвіду, планував заплатити гроші в 2015, бо вважав, що за кордоном часу не буде гратися зі всякими налаштуваннями затягнутих сервісів.

Але, криза змусила знову задуматися про безкоштовний варіант подання електронної річної звітності .

Кожна гривня стала на рахунку.

Глянув, в сторону старого доброго Кабінету платника податків. А кабінет, як працював з помилками, так і працює.  Звіт по ЄСВ до цих пір не з’явився. Знову лізти в те саме болото і занурюватися в метрові інструкції не хотілося, платити теж не хотілося. Задався питанням, як подати ці два звіти з далекої країни.

Виявляється TAXER став безкоштовний

З сервісом taxer.ua познайомився ще  минулого року, бо використовував його календар і читав дайджести податкових новин.  Як на мене сервіс був дуже простий і зручний, але платний.

На початку 2015, зайшов в свій аккаунт на таксері і дуже сильно здивувався: політика компанії кардинально змінилася і всі звіти стали безкоштовними. От тільки всякі додаткові можливості спрощення подачі коштували річної проплати.

Цей варіант мене повністю влаштував, адже стало можливим прив’язати ключі, підписати договори, заповнити звітні форми, нажати кнопку ВІДПРАВИТИ і отримати квитанції. До того ж веб-інтерфейс був дуже дружелюбний і простий.

Це не проплачена PR-стаття, просто вирішив підтримати ідею людей, які хочуть спростити життя для «спрощенців» (люди, які сидять на спрощеній системі оподаткування — єдиний податок) і не тільки.

Система, ще не досконала і цього року, щоб подати звіти був змушений не раз писати в тех-підтримку і вказувати на невеличкі проблеми, бо вірю, що деталі відігріють дуже велику роль, хоча сам деколи нехтую, цим принципом при розробці своїх проектів.

Думаю в майбутньому сервіс taxer.ua буде ставати все краще і краще і отримає дуже багато прихильників, якщо, звісно, буде дотримуватися політики, яку вибрав зараз.

До речі, раніше даний онлайн-сервіс використовував, як календар платежів і зберігання книги доходів. А тепер буду ще й з радістю використовувати, як зручний онлайн сервіс для подачі  електронної звітності.

Думаю в наступному році дана інформація стане  в пригоді. Так що, сміло реєструйтесь, знайомтесь і використовуйте.

Ще пару корисних фішок

Перевірка заборгованості по сплаті єдиного податку і ЄСВ

Зараз «Кабінет платника податків» використовую для перевірки відсутності заборгованості по сплаті єдиного податку і ЄСВ. Там всі сплати підтягуються і видно чи пройшла плата чи ні, коли проплачуєш податки прямо через інтернет, не йдучи до кас.

Як сплачувати податки онлайн

  • До речі сплачую податки онлайн по рахунках через систему інтернет-банкінгу Приват24 не виходячи з дому або перебуваючи за кордоном.
  • Також можна сплачувати через taxer.ua використовуючи систему WebMoney.

Як не забути про сплату податків

Щоб не забувати сплачувати податки, можна використовувати календар таксера, який відправляє на e-mail нагадування про найближчі події

Де можна глянути рахунки для сплати

В тому самому таксері є база рахунків, яка постійно оновлюється. Ці рахунки  можна використати при сплаті податків через інтернет-банкінг.  Цього року (2015 році) рахунки знову оновлюються і з 10 лютого будуть діяти вже нові.

Податкове життя для українців стає поступово простішим і чомусь в цьому заінтересована не так держава, яка досить в’яло впроваджує нові розробки і технології, а звичайні люди, які прагнуть створити новий, корисний для суспільства, продукт.  Так! Вони на цьому заробляють, але ж, в свою чергу, і іншим спрощують життя.

Осб лінк на сервіс: taxer.ua

А ви які сервіси використовуєте для подання електронної звітності і чому?   Які знаєте фішки, що полегшують життя з податками?